Cytrynę wyszorować i sparzyć wrzątkiem, cienko obrać wierzchnią skórkę, białą część obrać i wyrzucić, z cytryny wycinamy fileciki, pestki usuwamy, a z reszty wyciskamy sok ogólnie zachowujemy fileciki z cytryny, sok i skórkę.
Składniki na rosół (umytego i pokrojonego kurczaka i włoszczyznę) wkładamy do garnka, wlewamy wodę, stawiamy na ogień i gotujemy do miękkości mięsa (sól sypiemy jak się woda zagotuje). Odmierzamy ok. 3 szkl. rosołu, wlewamy do garnka i dodajemy rodzynki, skórkę, fileciki, sok z cytryny.
Gotujemy na małym ogniu przez ok 10 minut, aż rodzynki zmiękną. Mąkę, żółtka dodać do śmietany dokładnie rozmieszać, rosół zdjąć z ognia, dodać odrobinę rosołu do śmietany, zamieszać i powoli wlewać do rosołu cały czas mieszając.
Sos przyprawić do smaku solą, cukrem i szczyptą białego pieprzu. Na talerz nakładamy porcję ugotowanego na sypko ryżu, mięska, polewamy sosem. Smacznego.
Kategoria: Mięsne
Kategoria: Mięsne
Kategoria: Mięsne
Kategoria: Mięsne
Kategoria: Mięsne
Kategoria: Mięsne