bardzo pyszny placek, mama zrobiła go dziś dla mnie na imieniny 😀
Robimy biszkopta:
białka należy ubić a następnie dodać do tego cukier cały czas mieszając. Następnie dodajemy do tego żółtka i mieszamy na najmniejszych obrotach. Gdy już ubijemy dodajemy mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Wylewamy na blachę i pieczemy biszkopta w 180 st. przez ok. 15-18 minut.
Masa:
400 ml mleka gotujemy z cukrem a w pozostałości mleka mieszamy obie mąki. Gdy się zagotuje wlać do gotującego się mleka i mieszać. Gdy zacznie się już gotować masa dodać całe opakowanie (w proszku) galaretki.
Odstawić do zimna. Gdy będzie zimna masę nakładamy na biszkopta. Następnie na masę dajemy biszkopty i każdy nasączamy wódką rozmieszaną z wodą. Później czekoladę topimy i wylewamy na biszkopty. Czekamy aż zastygnie.
Kategoria: Ciasta
Kategoria: Ciasta
Kategoria: Ciasta
Kategoria: Ciasta
Kategoria: Ciasta
Kategoria: Ciasta