Spalaj kalorie na basenie

cc by Lulu's pictures

Letnia pogoda zachęca do aktywności. Jeśli jednak nie pasjonuje nas poranny jogging i nadal preferujemy jazdę autem zamiast pieszych wędrówek, idealnym rozwiązaniem, które utrzyma naszą sylwetkę w dobrej kondycji jest basen.

 

Basen jest doskonałą maszyną do spalania kalorii. Pływanie angażuje wszystkie mięśnie i kilkanaście wizyt na basenie powinno solidnie utwierdzić nas w tym przekonaniu. Lepsza kondycja, większa sprawność, wydolność, a do tego płaski brzuch. Rzecz jasna te wszystkie plusy nie wyjdą po drugiej czy trzeciej sesji, jednak systematycznie ćwiczenia, połączone z odpowiednią dietą potrafią zdziałać cuda.

 

Pływanie to sport wcale nie drogi. Wystarczy zainwestować w odpowiedni strój (w tym dobre antypoślizgowe klapki i czepek) i to może być cały nasz ekwipunek. Basen jednak to nie tylko pokonywanie kolejnych długości akwenu. Zawsze możemy zakupić specjalne piankowe ciężarki, uprawiając coś w stylu aqua-aerobiku. Tworzone są specjalne grupy, które zamiast na samym pływaniu, skupiają się właśnie na różnego rodzaju ćwiczeniach w wodzie.

 

Jedną z obaw, która hamuje nas przed wstąpieniem na basen jest poczucie, że spotkamy tam całe grono świetnych pływaków. To jednak mrzonki i mity. Pływalnie odwiedzają osoby w różnym wieku i o różnej kondycji, nie będziemy więc mieli powodu do jakiegokolwiek zawstydzenia ich umiejętnościami. Dodajmy do tego, że tafla wody doskonale zamaskuje niedoskonałości naszej sylwetki, w tym zbyt durzy brzuszek. Możemy się zatem czuć nad wyraz swobodnie.

 

Basen to dobry wybór dla kobiet w ciąży, lub dla tych, które po porodzie marzą o odzyskaniu szczupłej sylwetki. Ćwiczenia w wodzie pomogą odciążyć stawy, ujędrnią ciało i poprawią samopoczucie.